هشدار! برنامه های Pokémon GO جعلی در حال گسترش است

برنامه های بازی موبایل چیز تازه ای نیست. هزاران بازی هر هفته می آیند و میروند. اما، یک زمانی برنامه ای می آید که در کل دنیا کولاک می کند. در مورد برنامه Pokémon GO صحبت می کنم که به اینترنت محبوب، احساس، خشم و هر آنچه که شما آن را می نامید تبدیل شده است. و این شکاف، محرکی برای ذهن مجرمان اینترنتی دنیای آنلاین است.
Fake_Pokemon-Appsهمه چیز در مورد Pokémon GO؟

پوکمون گو یک بازی آنلاین برای گوشی های اندروید و iOS است. با دسترسی به موقعیت مکانی و دوربین گوشی، به شما اجازه می دهد موجودات مجازی به نام Pokémon را جدا از آموزش و یا مبارزه بر علیه آنها تصرف کنید. برای پیدا کردن این موجودات، نیاز به حرکت در اطراف خود دارید. بنابراین اساساً، شما مکان خود را روی یک نقشه (که در واقع یک نسخه دیجیتال از محیط واقعی می باشد) می بینید و محل Pokémon مورد نظر را پیدا می کنید.

به بحث اصلی این پست برویم…
از هم اکنون، Pokémon GO رسماً در کشورهای محدود از جمله استرالیا، نیوزیلند، آلمان، انگلستان و ایالات متحده آمریکا منتشر شده است. و در برخی از کشورها مانند هند و ایران این بازی هنوز در Google Play یا App Store دردسترس نیست و این باعث بروز مشکلاتی شده است. با در نظر گرفتن شور و شوق فراوان برای بازی، بسیاری از علاقه مندان به فروشگاه برنامه های کاربردی غیر رسمی یا شخص ثالث مراجعه کرده و این بازی واقعیت افزوده را بر روی گوشی خود نصب می کنند. به دلایل روشن، هکرها در حال سو استفاده از این گسترش دیوانه وار نسخه های جعلی و مخرب این برنامه می باشند.

یک نسخه مخرب از این بازی در فروشگاه های شخص ثالث شناسایی شده است. این نسخه با یک RAT مخرب (ابزار مدیریت از راه دور- به اپراتور اجازه می دهد از راه دور یک دستگاه را کنترل کند) به نام SandroRAT تزریق شده است. این RAT به عنوان یک جاسوس افزار (دزد اطلاعات کاربران) و درب پشتی (به دیگر بدافزارها اجازه دسترسی به دستگاه آلوده را می دهد) عمل می کند.

اگر یک کاربر این بازی Pokémon GO آلوده به RAT را نصب کند، آنها اساساً امکانات زیر را در اختیار بدافزار قرار می دهند:

نظارت، خواندن، نوشتن، و ارسال پیام کوتاه
ضبط مکالمات تماس
خواندن، حذف و اضافه کردن مخاطبین
جمع آوری اطلاعات دستگاه viz. ، IMEI، شماره تلفن، کشور، مجوز روت، و غیره
مخفی کردن آیکون برنامه از راه انداز برنامه
دانلود و نصب دیگر برنامه های ناخواسته یا مخرب
روشن کردن Wi-Fi و یا اینترنت همراه از راه دور هنگامی که دستگاه آفلاین است.
ردیابی GPS مکان دستگاه
عکس گرفتن با استفاده از دوربین جلو یا عقب
ضبط فیلم
کاوش، دانلود، آپلود و حذف فایل ها از دستگاه

محصولات موبایل سکیوریتی کوییک هیل به طور فعالانه این برنامه های مخرب را به عنوان Android.Sandr.A مسدود می کند.

اقدامات احتیاطی مورد نیاز:
در حالی که قادر به دانلود برنامه Pokémon GO برای اندروید از فروشگاه های شخص ثالث هستید، ما به شدت توصیه می کنیم این کار را نکنید. مشخص نیست که آیا این برنامه ای که دانلود کردید امن است یا مخرب. اپ استورهای رسمی همیشه نسبتاً امن تر از بازارهای نرم افزاری غیررسمی می باشند. بهتر است منتظر انتشار رسمی در کشورتان باشید تا از خطر تلفن و حفظ حریم خصوصی تان به یک آلودگی مخرب در امان بمانید.

مطمئن شوید که در تنظیمات امنیتی گوشی تان، گزینه منابع ناشناس (Unknown Sources) انتخاب نشده باشد. این کار نصب برنامه ها از فروشگاه های شخص ثالث را متوقف می کند. در تلفن خود، به تنظیمات> امنیت> بروید و تیک Unknown Sources را بردارید (اگر آن تیک شده است).

از دانلود برنامه هایی که توسط توسعه دهندگان غیرمطمئن و با شهرت و رتبه کم ارائه می شوند و نیز نرم افزارهایی که درخواست مجوزهای غیر ضروری می کنند اجتناب کنید.

از یک نرم افزار امنیتی موبایل استفاده کنید. Quick Heal Fonetastic App نه تنها از گوشی تان در برابر برنامه های مخرب محافظت می کند، بلکه عملکرد آن را افزایش می دهد، ویژگی های نرم افزاری دیگر مانند قفل برنامه، قفل پوشه های خصوصی، و غیره را ارائه می دهد. اگر شما از هر نسخه ای از Pokémon GO در منابع شخص ثالث استفاده می کنید، به ما اطلاع دهید.

این نوشته در تهديدات جديد, کوییک هیل ارسال و , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *