۱۰ خانواده برتر بدافزار ۲۰۱۱

امروز آخرین روز سال زمانی مناسب برای لیست کردن ۱۰ خانواده ی بدافزار برتر سال است. لیست زیرین براساس گزارشی که به صورت نظر خودکار توسط کوییک هیل های نصب شده درسراسر هند جمع کرده ایم ساخته شده است.
۱۰ خانواده ی برتر بدافزار ۲۰۱۱
• W32.Autorun.Gen: کرمهای Autorun از طریق درایوهای USB و همچنین درایوهای ثابت و mapped (درایو شبکه) پخش می شوند. کرمهای Autorun رها می شوند یا اینکه نرم افزار ی اضافی از قبیل backdoor و دزد کلمه ی عبور دریافت می کنند.
• W32.Sality: آلوده کننده ی فایل های اجرایی قابل حمل که فایلهای اجرایی در پوشه ی ریشه و فایلهای مشترک شبکه و درایوهای حذف شدنی را آلوده می کند.
• Trojan.Agent.gen: یک خانواده ی بدافزار که از HTTP برای رسیدن به سرور راه دور استفاده می کند. Agent های تروجان ازفایل‌های بسته‌ای برای طفره رفتن از یافتن امضا استفاده می کنند و خود را با استفاده از نامهای تصادفی فایل نصب می کنند و کلیدهای Autorun را به رجیستری ویندوز اضافه می کنند. Agent های تروجان برنامه های تقلبی و مؤلفه های دیگر را دریافت می کنند.
• W32.Virut: ویروس آلوده کننده ی فایل با قابلیت بکدور براساس IRC (رله ی اینترنتی چت) می باشد. این ویروس توانایی دریافت بدافزارهای دیگر را با دریافت دستورات دارد.
• Worm.VBNA: یک کرم یک بدافزار طراحی شده برای انتشار و گسترش در شبکه می باشد. کرمها این طور شناخته شده اند که با یکی از بردارهای انتقال مانند ایمیل، IRC، قسمت مشترک شبکه، پیغام فوری و شبکه های peer-to-peer پخش می شود. کرم VBNA همچنین یک پیغام هشدار آلودگی یک ویروس قلابی برای فریب کاربران برای خرید نرم افزار تقلبی ضد بدافزار نمایش می دهد. تاکتیکهای ایجاد وحشت از این قبیل در حال افزایش می باشد و کاربران بی اطلاع را شکار می کنند.
• Trojan.Starter: یک اسب تروجان بدخواه یا روبات که می تواند خطر امنیتی سیستم آلوده و یا محیط شبکه آن را نشان دهد.
• LNK.Exploit: یک بدخواه فایلهای میانبر که از آسیب پذیری که هم اکنون توسط این خانواده بهره برداری شده است استفاده می کند. هنگامی که کاربر یک پوشه که در آن میانبر بدخواه موجود است را از طریق برنامه ای که آیکون های میانبر را نمایش می دهد مرور می کند، به جای آن بدافزار اجرا می شود.
• Worm.SlenfBot.Gen: یک باتنت دیگر که می توان از طریق نرم افزارهای چت از قبیل ام.اس.ان مسنجر و یاهو مسنجر و اسکایپ پخش شود. این باتنت همچنین می تواند از طریق درایوهای متحرک و همچنین بهره برداری از حفره ی MS06-040 پخش شود.
• FakeAV: گرچه به معنای واقعی یک ویروس نمی باشد، اما برنامه ی کلاهبردار جزو نرم افزارهای ضد بدافزار مدرن می باشد بنابراین همه ی آلودگیها یک کلاهبردار آنتی ویروس تقلبی را با ظرفیت بارگزاری داراست. این گروه های آنتی ویروس جعلی فعال از عنوان هنرمندان برجسته سال برای گسترش آلودگی ویروس در همه جا استفاده کره اند. یکی از دلایلی که FakeAV موفقیت آمیز می باشد این است که کاربران عادت به دریافت هشدارهای ویروس در پیام های پست الکترونیکی تولید شده توسط مبادی قانونی مانند دسکتاپ، سرور و Gateway برنامه های آنتی ویروس کرده اند.
• TDSS/Alureon: MBR دستگاه قربانی را آلوده می کند و مدت زمانی طول نمی کشد تا کنترل زمان بوت را بدست گیرد. این یکی از پیچیده ترین اجزای Bootkit های تا کنون دیده شده است و ظاهراً تیم توسعه بسیار زیرکی در پشت آن قرار دارد. اجزای این بدافزار موجب تغییر تنظیمات DNS، ربودن درخواست جستجو(hijack)، نمایش آگهی های مخرب، رهگیری اطلاعات محرمانه، دانلود فایل های دلخواه و تخریب دیسک درایور هامی شود.
• W32.Ramnit: PE-آلوده است که آلوده به فایل های اجرایی و HTML در پوشه ریشه، فایل ها بر روی به اشتراک گذاشته شبکه و درایوهای قابل جابجایی است. ویروس یک backdoor را باز و در انتظار دستورالعمل است.

نویسنده: باجرانگ مین

این نوشته در عمومی, مقالات ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>