۸ نکته برای جلوگیری از حمله جاسوس افزارها

8_tips_to_avoid_spywareجاسوس افزارها، نرم افزارهایی هستند که فعالیت های اینترنت گردی شما را جاسوسی کرده، ضربه های روی صفحه کلید را ضبط کرده و تقریبا هر نوع داده ای از جمله اطلاعات شخصی تان مانند کارت اعتباری و یا اطلاعات بانکی، شناسه های ورود و رمز عبور را جمع آوری می کند. در این خبر، ما ۸ راهکار برای جلوگیری از حمله جاسوس افزارها ارائه می دهیم و اطلاعات شما را ایمن نگه می داریم.۸ نکته برای جلوگیری از حمله ی جاسوس افزارها:

۱. غیرفعال کردن ویژگی آتوران
هر زمان که دستگاه USB را به کامپیوتر وصل کردید، اگر یک پنجره شامل گزینه هایی برای مشاهده پوشه یا فایل ها ظاهر شد، قابلیت آتوران سیستم فعال می شود. این ویژگی یکی از روش های متعارف نرم افزارهای مخربی مثل تروجان، کرم، جاسوس افزار و غیره است که به طور خودکار بر روی سیستم نصب می شود.

۲. مراقب تبلیغ افزارهای رایگان باشید
اینترنت با نرم افزار رایگان روبرو است شما به آن فکر می کنید، و آن به وجود می آید. در حالی که بیشتر آنها می توانند مفید باشند، اما اگر شامل برنامه های مخرب باشند، شما از آن آگاهی ندارید. حتی اکثر نرم افزارهای بی ضرر می تواند با یک جاسوس افزار بسته بندی شود. همیشه قبل از اینکه به اعمال تغییرات در رایانه خود اعتماد کنید، منبع را بررسی کنید.

۳. مراقب پنجره های تبلیغاتی به ویژه پنجره های ناخواسته و آنهایی که جوایز اهدا می کنند باشید.
باید مراقب آگهی های آنلاین که به رنگ آبی ظاهر می شوند باشید. هرگز به چنین پیام های تبلیغاتی پاسخ ندهید. حتی اگر آنها دکمه “لغو” یا “بستن” را نمایش دهند، روی آن کلیک نکنید. نگران نباشید، بر روی مرز پنجره در بالای صفحه کلیک راست کرده و Close را انتخاب کنید.

۴. هرگز فایل های پیوست موجود در ایمیل های ارسالی توسط افراد ناشناخته یا ناخواسته را دانلود نکنید
این بیانیه برای خود سخن می گوید. همیشه قبل از کلیک بر روی لینک ها یا دانلود فایل پیوست موجود در ایمیل های پیش فرض، به خصوص ایمیل از فرستندگان ناشناخته احتیاط کنید. همچنین ممکن است ایمیل هایی دریافت کنید که به نظر می رسد از بانک شما یا فروشگاه آنلاین قابل اعتماد فرستاده شده است. حتی در چنین مواردی، باز هم احتیاط کنید. حتی اگر باید به لینک دسترسی پیدا کنید، ابتدا آدرس URL خود را بررسی کنید و آن را به صورت دستی در مرورگر اینترنت تایپ کنید.

۵. حفاظت از مرورگر سندباکس را دریافت کنید
Drive-by downloads برای آلوده کردن کامپیوتر توسط بدافزارها از طریق وب سایت های خطرناک بهسازی شده است. تنها با دیدن چنین وبسایت هایی، ممکن است بدافزار به صورت خودکار وارد سیستم تان شود. این یکی از رایج ترین روش های جاسوسی برای آلوده کردن رایانه ها است. حفاظت از مرورگر سندباکس، مرورگر اینترنتی شما را به یک محیط مجازی تبدیل می کند. هر فایلی که از مرورگر دانلود می کنید یا دانلود می شود، در این محیط جدا می شود و از ایجاد هرگونه آسیب به کامپیوتر جلوگیری می کند.

۶. مسدود کننده پنجره های تبلیغاتی را روشن کنید
یکی از راه های آسان برای جلوگیری از پنجره های تبلیغاتی، استفاده از مسدود کننده پنجره در مرورگر است. با این حال، لازم به ذکر است که برخی از وبسایت ها ممکن است برای انجام وظایف خاصی از پنجره ها استفاده کنند. بنابراین، ممکن است برای وبسایت های مورد اعتماد خود، این ویژگی را خاموش کنید.

۷. سیستم عامل و نرم افزارهای دیگر را به روز نگه دارید
یک سیستم عامل قدیمی یا یک نرم افزار میتواند درب ورودی مجرمان سایبری به کامپیوترتان باشد. یک نرم افزار قدیمی حاوی آسیب پذیری هایی است که می تواند توسط یک هکر به راحتی با نصب جاسوس افزارها و دیگر بد افزارها در سیستم تان دستکاری شود.

۸. از راهکارهای آنتی ویروس چند لایه استفاده کنید
نرم افزارهای مخرب در حال حاضر نزدیک به آن چیزی نیست که در گذشته مورد استفاده قرار گرفته است. با گذشت زمان، مهاجمان آموختند که نرم افزارهای مخرب خود را غیر قابل تشخیص، سازگارپذیر، انعطاف پذیر و آسیب پذیرتر کنند. یک آنتی ویروس معمولی نمی تواند بطور همزمان از شما در برابر چنین تهدیدهایی محافظت کند. آنتی ویروسی انتخاب کنید که نه تنها جاسوس افزارها، بلکه انواع نرم افزارهای مخرب شناخته شده و ناشناخته را بتواند از بین ببرد. همانطور که قبلا مورد بحث قرار گرفت، باید به حفاظت از سندباکس نیز مجهز باشد و یک ویژگی حفاظت از وب که می تواند وب سایت های آلوده و جعلی را مسدود کند.

این نوشته در عمومی ارسال و , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *