ارائه آپدیت امنیتی ادوبی ریدر و آکروبات

یک حفره ی مهم در کامپوننت authplay.dll که با نرم افزارهای ادوبی ریدر و آکروبات اکس (۱۰٫۰٫۱) و نسخه های پیشین .x10 و  .x9 برای سیستم عامل های ویندوز و مکینتاش شناسایی شد. این حفره (CVE-2011-0609)، همانطوری که در توصیه امنیتی APSA11-01 ارجاع داده شده، می تواند باعث از کار افتادن آن (crash) شده و اختیار سیستم تحت تاثیر یافته را به هجوم کننده بدهد.

گزارش هایی مبنی بر کشف حملات هدف در سیستم های ناامن از طریق فایل (swf) فلش که در فایل (xls) نرم افزار اکسل قرار داده می شود و با ایمیل پیوست می شود وجود دارد. در حال حاضر شرکت ادوبی از حملات انجام شده که نرم افزارهای ادوبی ریدر و آکروبات را مورد هجوم قرار داده است آگاهی ندارد.  ادوبی ریدر اکس حالت محافظت شده ی تسکین از اجرای یک  بهره برداری از این نوع جلوگیری می کند.

ما به کاربران خود توصیه می کنیم که نرم افزار ادوبی ریدر (۱۰٫۰٫۱) خود برای مکینتاش را به ادوبی ریدر X (10.0.2) را آپدیت کنند. برای کاربران ادوبی ریدر ۹٫۴٫۲ تحت ویندوز و مکینتاش، ادوبی به روزرسانی ادوبی ریدر ۹٫۴٫۳  را در دسترس قرار داد.

برای مشاهده ی جزئیات لطفاً به پیوند زیر مراجعه کنید:
http://www.adobe.com/support/security/bulletins/apsb11-06.html

این نوشته در عمومی, وصله های امنیتی ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>